środa, 6 października 2021

Depilacja samodzielna czy w salonie? Poznaj metody, wady i zalety
Depilacja samodzielna czy w salonie? Poznaj metody, wady i zalety

Istnieją różne metody depilacji. Wykonywać je można w domu lub salonie. Nie każdy sposób jednak jest możliwy. W salonach jest specjalistyczny sprzęt. Nie ma takiego do użytku domowego. Nie oznacza to, że nie będzie z nich korzyści. Z artykułu dowiesz się o zaletach, wadach depilacji w domu, salonie. Poznasz metody, które są do wyboru.


Depilacja w domowym zaciszu – wady, zalety

Nie trzeba wychodzić z domu, rezerwować terminu w salonie. Czekać aż ulubiony specjalista będzie dostępny. Nie musisz wybierać nowego, który może nie być najlepszy. Na wybór trzeba poświęcić czas, a nawet iść i skorzystać z jego usług. Sprawdzić miejsce, usługę, wiedzę. Nie ma zabiegów próbnych za darmo. Ewentualnie gdy ktoś potrzebuje modelek na kursy to można skorzystać. W domu zrobimy zabieg depilacji o dowolnej porze. Nie ograniczają godziny otwarcia salonów. 

Depilacja w domowym zaciszu – jakie metody?

Podczas kąpieli możliwa jest depilacja maszynką będąca szybką metodą. Jej efekty nie utrzymają się zbyt długo. W domu także można wykorzystać depilator elektryczny ładowany akumulatorem lub na baterie. Szybko i bezboleśnie usunie zbędne włoski. Dzięki nakładkom chłodzącym będzie to przyjemniejsze. Dostępne w drogeriach kremy do depilacji z różnym składem. Umożliwiają szybki zabieg w domu po nałożeniu preparatu na wybrane miejsca. Pachy, bikini, nogi, ręce. Wadą depilacji w domu jest to, że nie mamy dostępu do sprzętu. Efekty będą się utrzymywały krótszy czas. W drogeriach są także plastry z woskiem wielu firm. W opakowaniach jest oliwka łagodząca i różna ilość plastrów. Przykleja się je na wybrane miejsca, pociera i zrywa w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Dostępny jest także sprzęt do laserowej depilacji w domu będący alternatywą dla maszynki, kremu, depilatora. Nie zastąpi jednak wizyty w salonie. Przyda się, gdy salon będzie zamknięty, specjalista pójdzie na urlop.  

Profesjonalny zabieg depilacji w salonie – zalety, wady, metody

Trzeba rezerwować termin, ale często online, całodobowo. Daty mogą nie być szybko dostępne, ale na dobrego specjalistę się czeka. Warto mieć ulubionego kosmetologa i do niego regularnie się zapisywać. Depilacja będzie wykonana profesjonalnie bez obaw o skutki uboczne. W salonie dostępne są różne metody depilacji w zależności od przeciwwskazań, miejsca, miasta. Między innymi depilacja laserowa dająca efekt na dłużej. Opłaca się kupić serię zabiegów i mieć więcej czasu dla siebie. Oprócz tego depilacja woskiem, ale to nie to samo, co plastry z drogerii. 

Jak widać, depilacja w salonie w domu to różne metody mające wady i zalety.  Niezależnie od tego, gdzie zabieg jest zrobiony, musi być profesjonalny. Przynosić zadowalające efekty. Warto wybrać specjalistę z wykształceniem i dobry salon niezależnie od wielkości lokalu. Dostępne metody zachęcają do wypróbowania w domu, salonie. Wosk, maszynka, krem, laser, depilator, a nawet pasta cukrowa, którą można zrobić samodzielnie lub kupić gotową. Ważne, żeby nie było podrażnień, skutków ubocznych. 


3 komentarze:

  1. Nie wyobrażam sobie żeby depilacja maszynką mogła być bezbolesna xD Wolę zwykłą golarkę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Do tej pory korzystałam tylko z depilacji w domowym zaciszu 😊

    OdpowiedzUsuń

Komentarze o charakterze zbyt ogólnym, bez uzasadnienia, zawierające obraźliwe słownictwo będą usuwane.

Artykuł należy traktować informacyjnie. Nie może on zastąpić konsultacji z lekarzem dowolnej specjalizacji.

Nie zastąpi on także samodzielnego wyboru dobrych kosmetyków dostosowanych do cery, włosów, paznokci itp.

Kosmetyk u każdego działa inaczej. Blog służy do zorientowania się jak np wygląda lakier na paznokciach, jak prezentują się odcienie pomadek, cieni do powiek, farb do włosów i wszelkich innych kosmetyków. Ja polecam to, co sprawdziło się u mnie. Ty możesz wybrać inne wersje.Licznik od początku bloga

Obserwatorzy

Tłumacz na wybrany język