piątek, 10 września 2021

Poznaj zalety zdobywania nowej wiedzy

 


Poznaj zalety zdobywania nowej wiedzy

Nie masz ochoty siedzieć w słoneczny weekend w sali wykładowej? Na myśl o nauce więcej niż to niezbędne chcesz uciec? Przeczytaj o tym, dlaczego warto to robić. Tekst nie będzie o sposobach na przetrwanie na wykładach. Nie będzie też o źródłach wiedzy. Przekona, że warto kupić wykład, iść na konferencję stacjonarną, kupić książki z wiedzą. Poświęcić czas, pieniądze na edukację samodzielną lub w placówce.


Wiedza jest na zawsze

Zostaje w głowie mimo upływu czasu. Trzeba ją aktualizować poprzez zdobywanie nowych informacji. Pod ręką będą liczne książki z wiedzą w wersji papierowej. Regularne wracanie do nich pozwoli na utrwalenie informacji. Wygodny będzie także czytnik e-booków pozwalający zaoszczędzić miejsce w domu. Umożliwia też czytanie w podróży, na plaży, w parku i wszędzie, gdzie można to robić.

Rozmowy z ciekawymi ludźmi

Mówi się, że gdy nie ma o czym rozmawiać, to się mówi o pogodzie. W Polsce dużo deszczu, upały i brak śniegu. Kolejnym zagadnieniem są losy celebrytów, piłka nożna, inny sport, ale nie każdy to śledzi. Czasami nawet nie ma tych tematów. Dzięki czytaniu książek, wartościowych stron w sieci można mieć więcej do powiedzenia. O ulubionych gatunkach, pisarzach, blogach, psychologii, ogólnie o wszystkim.

Na wiedzy można zarobić

Istnieją różne sposoby. Jedni pracują jako nauczyciel w szkołach, mają kwalifikacje pedagogiczne. Inni dzielą się wiedzą, prowadząc kursy i szkolenia z różnych dziedzin. Między innymi kosmetyczne, marketingowe, szycia, tworzenia bukietów, inne. Do wielu z nich trzeba zdobyć wykształcenie i doświadczenie w danej branży. Zarobić też można na pisaniu tekstów, wydaniu własnego e-booka, książki drukowanej z wiedzą. 

Bez wiedzy też można, ale po co?

Wiele osób uważa, że każdy wszystko może. Bez wiedzy, wykształcenia kierunkowego, pójścia na chociaż jedną konferencję branżową. Teraz nawet nie trzeba wychodzić z domu, bo wiele było online. Powoli wracają stacjonarne, to nie to samo. Wcześniejsze warunki też mogły nie odpowiadać, ale dziś się za tym tęskni. Ja na przykład nie lubiłam tłumów tam zgromadzonych. Dziś wolałabym te tłumy niż pójść z maską na twarzy. 

Niezależnie od tego, gdzie zdobywa się informacje, istotna jest chęć ich zdobywania. Tego nie można kupić, ale nauczyć się już tak. Pisałam już o tym gdzieś i jeszcze dodam, że nie ma złej szkoły, tylko źli nauczyciele. Oni też niestety mogą zniechęcić do zdobywania wiedzy samodzielnie. Dlatego warto mieć swoje zdanie na ten temat. Nie kierować się tym, co myślą inni. 


1 komentarz:

  1. Uwielbiam zdobywać wiedzę na przeróżne tematy, czuję ogromną satysfakcję, kiedy się czegoś nauczę:)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze o charakterze zbyt ogólnym, bez uzasadnienia, zawierające obraźliwe słownictwo będą usuwane.

Artykuł należy traktować informacyjnie. Nie może on zastąpić konsultacji z lekarzem dowolnej specjalizacji.

Nie zastąpi on także samodzielnego wyboru dobrych kosmetyków dostosowanych do cery, włosów, paznokci itp.

Kosmetyk u każdego działa inaczej. Blog służy do zorientowania się jak np wygląda lakier na paznokciach, jak prezentują się odcienie pomadek, cieni do powiek, farb do włosów i wszelkich innych kosmetyków. Ja polecam to, co sprawdziło się u mnie. Ty możesz wybrać inne wersje.Licznik od początku bloga

Obserwatorzy

Tłumacz na wybrany język