sobota, 6 marca 2021

Problemy z włosami – jakie mogą być?

 


Problemy z włosami – jakie mogą być?

To ozdoba dodająca uroku kobietom i mężczyznom. Osoby w różnym wieku narzekają na kondycję swoich włosów. Kobiety chcą mieć długie, lśniące, a one wypadają, pojawia się łupież. Inne problemy dermatologiczne, trychologiczne, o których przeczytasz w artykule.


Po pierwsze: elektryzowanie

Nie jest to uciążliwe, ale przeszkadza. Wystarczy używać odżywki w sprayu i spryskiwać, gdy się elektryzują. Stosować po każdym myciu na mokre lub suche włosy. Elektryzowaniu sprzyja suszenie suszarką, noszenie czapek w zimie. Najlepiej, żeby ubrania były płukane w płynie do tkanin, wtedy nie będą mieć wpływu na włosy.

Po drugie: wypadanie

Warto leczyć wypadanie włosów u trychologa, dermatologa. Skorzystać też można z innych metod, na przykład kosmetyki wzmacniające włosy i zapobiegające wypadaniu. Przeważnie mają w składzie skrzyp polny, pokrzywę. Istnieją także suplementy diety w tabletkach do zażywania jednej dziennie. Warto zrobić badania krwi i sprawdzić poziom witamin z grupy B, magnezu, innych ważnych dla włosów substancji.

Po trzecie: łupież suchy i tłusty

Nieestetyczne białe płatki widoczne na ciemnych ubraniach. Widać je także na włosach w ciemnym kolorze. Nie wygląda to dobrze i nazywa się łupież suchy i same szampony lecznicze nie wystarczą do jego zwalczenia. Wspomogą pielęgnację i inne zabieg, dietę. Innym rodzajem jest łupież tłusty występujący na skórze głowy. Nie sypie się jak suchy, ale jest uciążliwy. Do tego rodzaju łupieżu istnieją szampony do łupieżu tłustego myjące skórę głowy. Trzeba robić to dobrze w przypadku każdego rodzaju łupieżu.

Po czwarte: trądzik na skórze głowy

Przyczyną może być zaczopowanie ujścia mieszków włosowych. Niedokładne mycie skóry głowy, spłukanie szamponu, a także nie zbyt częste mycie. Warto myć po ćwiczeniach fizycznych, wysiłku. Wtedy włosy są przetłuszczone i nie wyglądają estetycznie. Nadmierna ilość kosmetyków do stylizacji, dotyk, drapanie bez powodu.

Po piąte: siwienie

Świadczy o starzeniu się nie tylko włosów. Przedwczesne następuje przed dwudziestym piątym, trzydziestym rokiem życia. Przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne, zaburzenia autoimmunologiczne, niedobór pierwiastków i witamin.

Łysienie różne rodzaje

Plackowate, androgenowe, telogenowe, w przebiegu chemioterapii, całkowite, okresowe. Przyczyny są różne, czasami też genetyczne. Utrata włosów dotyczy mężczyzn i kobiet w różnym wieku. Nie jest to przyjemne i powoduje obniżenie pewności siebie. Napięte włosy związane w kucyk, kok. Warto robić fryzury niewymagające napinania. Dolegliwość ta powodują także choroby związane ze skorą głowy. Łuszczyca, grzybica, łojotokowe zapalenie skóry, łupież, tarczyca, choroby jajników.

Włosy suche – przyczyny, jakie kosmetyki

Problem spowodowany jest używaniem suszarki, prostownicy, lokówki i innego sprzętu. Pomogą kosmetyki termoochronne mające cenne właściwości. Zawierają jednak silikony i potem warto zastosować szampon oczyszczający i wszystko zmyć z włosów. Nie warto i tak przesadzać z ich używaniem. Ważna jest ochrona przed słońcem, mrozem, słoną wodą. Przyczyną są zaburzenia odżywiania, niedoczynność tarczycy, klimatyzacja, chlorowana woda, kąpiele w morzu, przebywanie na słońcu bez zabezpieczenia fryzury, przewlekłe schorzenia.

Kosmetyki domowe do włosów – dowcip czy rzeczywistość?

Ważne, żeby wykorzystać sprawdzone przepisy. Ich źródłem mogą być książki o włosach wielu autorów. Często mających wiedzę i doświadczenie, trychologów, fryzjerów, pasjonatów. Nie powinno się stosować przypadkowych mieszanek. Ja jestem przeciwna tego typu sposobom i nie będę ich opisywać. Czytam o nich i nie wierzę, że coś takiego można nałożyć na głowę. Zdziwiło mnie wiele i był to między innymi majonez, płyn do naczyń. Czytanie tego jest dla mnie jak memy, które uwielbiam.

Jak widać, jest sporo problemów z włosami. Łysienie, a jeszcze różne jego rodzaje siwienie, łupież, suchość, elektryzowanie, wypadania. Wiele z nich powoduje obniżenie pewności siebie. Warto radzić sobie z tym wszystkimi sposobami, ale nie polecam domowych kosmetyków. Każdy zrobi, co chce ze swoimi włosami. Najlepsze są gotowe szampony, odżywki, maski zrobione przez specjalistów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze o charakterze zbyt ogólnym, bez uzasadnienia, zawierające obraźliwe słownictwo będą usuwane.

Artykuł należy traktować informacyjnie. Nie może on zastąpić konsultacji z lekarzem dowolnej specjalizacji.

Nie zastąpi on także samodzielnego wyboru dobrych kosmetyków dostosowanych do cery, włosów, paznokci itp.

Kosmetyk u każdego działa inaczej. Blog służy do zorientowania się jak np wygląda lakier na paznokciach, jak prezentują się odcienie pomadek, cieni do powiek, farb do włosów i wszelkich innych kosmetyków. Ja polecam to, co sprawdziło się u mnie. Ty możesz wybrać inne wersje.Licznik od początku bloga

Obserwatorzy

Tłumacz na wybrany język