niedziela, 17 stycznia 2021

Makijaż – dlaczego warto się malować?

 


 Makijaż – dlaczego warto się malować?

Kosmetyki kolorowe są często kupowane przez kobiety w różnym wieku. Podkłady, szminki, tusze, eyelinery, kredki do brwi i inne. Przeczytaj, co daje stosowanie ich na co dzień bez względu na to, czy wychodzisz z domu.


Po pierwsze: pewność siebie

Umalowana twarz to ładny wygląd i dobrze samopoczucie. Wzrasta atrakcyjność, poczucie własnej wartości. Makijaż dzienny i inny sprawia przyjemność. Warto czuć się lepiej w domu, pracy, spacerze.

Po drugie: ładny wygląd i uśmiech do lustra, życia, ludzi

Makijaż poprawia humor. Czerwone usta dodają pewności siebie na co dzień. Dzięki nim mamy więcej odwagi. Negocjujemy, rozmawiamy chętniej z innymi, czujemy się pewniej. Warto zastosować tusz do rzęs i podkreślić spojrzenie. Pomalowane na czarno powiększy oko.

Brwi – ważny element twarzy

Bez makijażu także liczą się zabiegi dla brwi wykonywane w salonach kosmetycznych i w domu. Laminowanie, henna, makijaż permanentny. Samodzielnie zrobimy regulację, ale jeśli nie umiemy to lepiej nie. Nieudany tego typu zabieg oznacza ubytki w brwiach, które dobrze nie wyglądają.

Makijaż pod maseczką?

Skóra nie ma dostępu do powietrza. Mogą wystąpić niepożądane zmiany typu trądzik. Nadają się matowe szminki do ust w dowolnym kolorze. Warto pomalować usta bez względu na to, czy nosimy maseczkę, czy nie.

Co będzie po pandemii?

Niektóre kobiety planują zrezygnować z makijażu lub już to zrobiły. Postawią na kosmetyki do pielęgnacji twarzy dostosowane do rodzaju skóry. Zadbają o stan cery na tyle, że nie będą się wstydzić braku makijażu. Malowanie się sprawia jednak przyjemność i niezależnie od tanu cery.

Jak widać, makijaż to pewność siebie w wielu sytuacjach. To nie tylko ładne kosmetyki połyskujące na powiekach, ustach, twarzy. Warto spróbować zrobić makijaż dla siebie. Nauczyć się jego wykonywania albo robić tak, jak się umie. Poczuć się lepiej na co dzień. Twarz bez makijażu jest smutna, bez wyrazu, brakuje tego czegoś.

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię makijaż i mimo pandemii nie ograniczam się. Nie zapominam także o malowaniu ust.
    Dodatkowo uważam, że zimą, przyda się dodatkowa warstwa ochronna na twarzy :D

    OdpowiedzUsuń

Komentarze o charakterze zbyt ogólnym, bez uzasadnienia, zawierające obraźliwe słownictwo będą usuwane.

Artykuł należy traktować informacyjnie. Nie może on zastąpić konsultacji z lekarzem dowolnej specjalizacji.

Nie zastąpi on także samodzielnego wyboru dobrych kosmetyków dostosowanych do cery, włosów, paznokci itp.

Kosmetyk u każdego działa inaczej. Blog służy do zorientowania się jak np wygląda lakier na paznokciach, jak prezentują się odcienie pomadek, cieni do powiek, farb do włosów i wszelkich innych kosmetyków. Ja polecam to, co sprawdziło się u mnie. Ty możesz wybrać inne wersje.Licznik od początku bloga

Obserwatorzy

Tłumacz na wybrany język