wtorek, 18 czerwca 2019

Branża kosmetyczna – możliwości kariery


Branża kosmetyczna – możliwości kariery
W branży kosmetycznej istnieje dużo możliwości pracy. Wszystko zależy od wykształcenia, ale można je uzupełnić. Warto umieć wykonać wiele zabiegów, ale trzeba skupić się na zainteresowaniach. Wybrać jedną lub kilka specjalizacji z tego, co lubisz najbardziej. Przeczytaj, co można robić w branży beauty.

Po pierwsze: stylistka paznokci
To jedna z możliwości, gdy lubisz dbać o paznokcie na co dzień. I sprawia ci to przyjemność na tyle, że chcesz wykonywać przedłużanie paznokci u wielu klientek w swoim salonie lub pracować w wybranym. W celu uzyskania kwalifikacji zawodowych należy ukończyć profesjonalny kurs stylizacji paznokci dostępny w ofercie różnych placówek. Warto znaleźć osobę, która pracuje jako instruktor stylizacji paznokci, który posiada wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Najlepiej, gdy ma własny salon, ale nie jest to konieczne.
Po drugie: stylistka rzęs
Pracować można także robiąc zabiegi przedłużania rzęs różnymi metodami. Kwalifikacje zdobywasz, idąc na kurs przedłużania i zagęszczania rzęs w swoim mieście. Możesz też jechać do innego miasta, gdzie będzie lepszy instruktor stylizacji rzęs, który ma wiedzę i umiejętności.
Po trzecie: kosmetyczka, kosmetolog
Posiada wiedzę zdobytą na studiach. Kosmetolodzy wykonują wiele zabiegów związanych z pielęgnacją twarzy, ciała. Mogą także wykonywać niektóre zabiegi z medycyny estetycznej po specjalnym szkoleniu. Kosmetolog często ma wyższe wykształcenie kosmetologiczne, wiele przedmiotów na uczelni. Szkoła policealna, w której kształci się przyszła Kosmetyczka, to także sporo wiedzy. Jednak mniej przedmiotów niż na licencjacie z kosmetologii. Może ona jednak iść na studia, bo warto poszerzać wiedzę na różne sposoby. Kosmetyczka może mieć wyższe wykształcenie z innego kierunku zdobyte wcześniej, a szkołę policealną traktować jako kurs zawodowy ułatwiający znalezienie pracy. W tego typu szkole są także zajęcia praktyczne przygotowujące do zawodu. Można mieć salon kosmetyczny lub pracować w takim, który jest prestiżowy i należy do kogoś innego.
Po czwarte: linergistka
Osoba pracująca na tym stanowisku zajmuje się makijażem permanentnym. Zabieg ten polega na trwałym wypełnianiu kolorem brwi, ust. Jest to także kontur ust, który zapewni ładny wygląd szminki na ustach. Dostępne są także usługi dające efekt naturalnych brwi. Można także zrobić kreskę na oku i zaoszczędzić na eyelinerach. Przygotowują do tego profesjonalne kursy zawodowe.
Po piąte: lekarz medycyny estetycznej
To bardzo dobry To bardzo dobry zawód, bo medycyna estetyczna jest popularniejsza niż kiedyś. Teraz sporo osób decyduje się na zabieg powiększenia ust oraz inne z tej dziedziny. Każdy chce dobrze wyglądać i wykorzystuje do tego dostępne metody. Tytuł lekarza oznacza prestiż, wykonywanie wielu zabiegów, których nie może zrobić Kosmetolog lub Kosmetyczka.
Po szóste: Wizażystka
Nauka makijażu odbywa się częściowo w szkołach kosmetycznych. Na kierunku kosmetyka i kosmetologia. Warto jednak wiedzieć, że makijaż to osobna dziedzina. Podobnie jak stylizacja paznokci. Makijażu nauczysz się na kursach, które są oferowane przez różne placówki edukacyjne. Malowanie można też ćwiczyć, ucząc się z książki do makijażu, ale to tylko wspomaganie wiedzy zdobytej na kursie, w szkole. Profesjonalnych umiejętności na pewno nie zdobędziesz, oglądając filmiki z makijażem krok po kroku dostępne w sieci. Często jest tam źle pokazane, co należy zrobić, żeby poprawnie nałożyć cień do powiek i inne kosmetyki.
Jak widać, możliwości pracy w branży kosmetycznej jest sporo. Można być wszechstronnym specjalistą i zajmować się kilkoma dziedzinami, Jak również wybrać jedną lub dwie specjalizacje. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ważne, żeby wybrać dobrą szkołę lub kurs, a także zdolności manualne i inne.

1 komentarz:

  1. Dokładnie, branża kosmetyczna daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Coraz częściej, nawet niewielkie salony zaskakują wielkim prestiżem. Estetycznie i profesjonalnie urządzone gabinety, wyposażone w fachowe sprzęty, markowe produkty i spersonalizowaną odzież kosmetyczną - wszystko to sprawia iż zawód ten cieszy się coraz większą popularnością.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze o charakterze zbyt ogólnym, bez uzasadnienia, zawierające obraźliwe słownictwo będą usuwane.

Artykuł należy traktować informacyjnie. Nie może on zastąpić konsultacji z lekarzem dowolnej specjalizacji.

Nie zastąpi on także samodzielnego wyboru dobrych kosmetyków dostosowanych do cery, włosów, paznokci itp.

Kosmetyk u każdego działa inaczej. Blog służy do zorientowania się jak np wygląda lakier na paznokciach, jak prezentują się odcienie pomadek, cieni do powiek, farb do włosów i wszelkich innych kosmetyków. Ja polecam to, co sprawdziło się u mnie. Ty możesz wybrać inne wersje.Licznik od początku bloga

Obserwatorzy

Tłumacz na wybrany język