wtorek, 25 czerwca 2019

Branża kosmetyczna – możliwości kariery – cz 2


Branża kosmetyczna – możliwości kariery – cz 2
W pierwszej części artykułu przedstawiłam różne stanowiska w branży beauty. Wymieniłam Kosmetologa, Kosmetyczkę, Linergistkę, Stylistkę paznokci i rzęs, Wizażystkę, Lekarza medycyny estetycznej. W tej części skupię na innych stanowiskach. Jakich? Przeczytaj, co jeszcze można robić w branży kosmetycznej.Po siódme: prowadzenie gazety kosmetycznej
Prasa kosmetyczna jest ważna dla osób, które poszukują wartościowej wiedzy. W gazecie można pracować na stanowisku redaktor naczelny, a także być właścicielem tej marki. Wymaga to wykształcenia nie tylko kosmetycznego, ale też wiedzy dziennikarskiej. Można ukończyć dwa kierunki studiów lub uzupełnić wykształcenie o potrzebne kursy zawodowe, które zapewnią umiejętności potrzebne do tej pracy. Gazetę może założyć ktoś, kto nie ma pojęcia o tym biznesie, ale ma pieniądze na taką działalność. Osoba ta może zatrudnić profesjonalnych dziennikarzy, którzy mają ukończone potrzebne studia. I to oni będą tworzyć pismo.
Po ósme; redaktor portalu internetowego lub bloga
Stronę internetową może prowadzić wiele osób, ale może to być jeden redaktor, który sam pisze swojego bloga. I jest ekspertem, ma wykształcenie kosmetyczne, czyli wiedzę profesjonalną, która zapewnia wysoką jakość publikowanych treści. Pisanie tekstów może zlecić innym, którzy mają doświadczenie w pisaniu o kosmetyce.
Po dziewiąte: copywriter
Osoba ta pisze teksty wielotematyczne, ale to zależy od zainteresowań. Jedni lubią tematy budowlane, a inni poświęcają się pisaniu artykułów o kosmetykach. Nie mając wykształcenia niektórzy, próbują pisać o urodzie. Czasami wychodzi dobry tekst z wiedzą profesjonalną, ale też powielane mity. W sieci można znaleźć wiele, ale warto wiedzieć, co jest prawdą, a co nie.
Po dziesiąte: sklep z kosmetykami
Stacjonarny lub internetowy sklep to także biznes z branży kosmetycznej. Kosmetyki kupuje wiele kobiet i mężczyzn. Mały sklep kosmetyczny jest potrzebny, ale liczą się też większe sieciowe drogerie. Asortyment musi być bogaty. Dobrze jest kupić więcej kosmetyków w jednym sklepie, a nie chodzić do kilku.
Po jedenaste: Recepcjonistka
Potrzebna w większych salonach i ośrodkach spa. Mniejsze nie mają funduszy na jej zatrudnienie, ale może się zdarzyć, że to zrobią. W dzisiejszych czasach do umawiania wizyt służy specjalny program i klientki umawiają wizytę wygodnie przez internet. Same wybierają dni i godziny. Osoba pracująca na stanowisku recepcjonistki to często księgowa, która zajmuje się finansami salonu. Jest to ważna funkcja w tej branży.
Po dwunaste: lekarz Dermatolog
Leczy liczne choroby skóry, które powstają na twarzy i ciele pacjenta. Trądzik różnego rodzaju, rozszerzone naczynka, blizny i wiele innych. Do dermatologa często kieruje Kosmetyczka lub Kosmetolog, gdy zauważy na skórze klientki podejrzane zmiany.
Po trzynaste; Podolog
To specjalista, który zajmuje się stopami. Leczy wszelkie dolegliwości. Wrastające paznokcie, usuwanie odcisków, brodawek ,leczenie chorób paznokci u stóp oraz wiele innych. Podolog musi mieć ukończone studia ze specjalizacją Podologia. Często są one podyplomowe, istnieją też szkoły policealne o tym kierunku. Mogą stanowić uzupełnienie wiedzy ze studiów.
Po piętnaste: praca w laboratorium kosmetycznym
To dziedzina, która wymaga wiedzy z zakresu chemii kosmetycznej i nie tylko. Istotne jest ukończenie studiów na kierunku biotechnologia, które dostępne są na uczelniach w różnych miastach. Warto znać proces powstawania kosmetyków, zagadnienia związane z farmacją. To praca wymagająca dokładnej wiedzy, bo chodzi o opracowywanie receptur kosmetyków, które będą sprzedawane w sklepach, aptekach, drogeriach.
Jak widać, stanowisk w branży kosmetycznej jest wiele. Osoby kończące studia na kierunku Kosmetologia mają duży wybór. Mogą kształcić się dalej, a jednocześnie mieć portal, blog, sklep lub inny biznes.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze o charakterze zbyt ogólnym, bez uzasadnienia, zawierające obraźliwe słownictwo będą usuwane.

Artykuł należy traktować informacyjnie. Nie może on zastąpić konsultacji z lekarzem dowolnej specjalizacji.

Nie zastąpi on także samodzielnego wyboru dobrych kosmetyków dostosowanych do cery, włosów, paznokci itp.

Kosmetyk u każdego działa inaczej. Blog służy do zorientowania się jak np wygląda lakier na paznokciach, jak prezentują się odcienie pomadek, cieni do powiek, farb do włosów i wszelkich innych kosmetyków. Ja polecam to, co sprawdziło się u mnie. Ty możesz wybrać inne wersje.Licznik od początku bloga

Obserwatorzy

Tłumacz na wybrany język