Dotyczy to kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Zależy od wielu czynników. Genetyczne, autoimmunologiczne, środowiskowe, niedobór witamin, pierwiastków. Przeczytaj więcej o tej dolegliwości i walce z nim. Zyskasz ładne włosy, pewność siebie.
Genetyka a siwienie
Niestety może to być genetyczne i nie mamy na to wpływu. Gdy geny mam dobre nie oznacza to, że nie będziemy mieć problemu z siwieniem.
Co przyspiesza siwienie włosów?
Do zaburzeń autoimmunlogicznych przyspieszających należy bielactwo, niedobór B12, zaburzenia pracy tarczycy. Oprócz tego czynniki środowiskowe. Między innymi promieniowanie UV, palenie papierosów, niektóre leki. Niedobór wapnia, żelaza, miedzi, witaminy D3.
Kosmetyki – co na siwienie?
Dostępne są różne preparaty zapobiegające siwieniu włosów. Nie pomogą na już istniejący problem, bo warto używać ich, zanim pojawią się objawy. Ostatecznością są farby do włosów pokrywające siwe włosy. Do kupienia w drogeriach, a także można udać się do fryzjera. Specjalista wykona farbowanie włosów na dopasowany kolor. Dzięki temu nie będzie stresu o odcień na włosach. Istnieją specjalne szampony, eliksiry, odżywki i inne kosmetyki przeciw siwieniu włosów mające cenne właściwości. Składniki dobrane tak, żeby włosy były zdrowe, lśniące i miały ładny kolor.
Trycholog, dermatolog – co mogą zrobić w sprawie siwieniu
Nie mogą zlikwidować problemu zabiegami, lekami. Szczególnie gdy włosy są już siwe i tylko farba może im pomóc. Warto odpowiednie badania profilaktyczne pozwalające określić stan zdrowia. Skonsultować wyniki można z trychologiem, lekarzem ogólnym, dermatologiem. Każdy z nich może powiedzieć, co należy zrobić sprawie siwienia.
Jak widać, problem siwienia włosów jest poważny. Warto zadbać o fryzjera i zapobiec powstawaniu srebrnych pasm. Szczególnie kiedy pojawiają się w młodym wieku. Nie jest przyjemne dla kobiet i mężczyzn, którzy też chcą ładnie wyglądać.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Komentarze o charakterze zbyt ogólnym, bez uzasadnienia, zawierające obraźliwe słownictwo będą usuwane.
Artykuł należy traktować informacyjnie. Nie może on zastąpić konsultacji z lekarzem dowolnej specjalizacji.
Nie zastąpi on także samodzielnego wyboru dobrych kosmetyków dostosowanych do cery, włosów, paznokci itp.
Kosmetyk u każdego działa inaczej. Blog służy do zorientowania się jak np wygląda lakier na paznokciach, jak prezentują się odcienie pomadek, cieni do powiek, farb do włosów i wszelkich innych kosmetyków. Ja polecam to, co sprawdziło się u mnie. Ty możesz wybrać inne wersje.