wtorek, 14 maja 2019

Algi morskie – dlaczego warto?


Algi morskie – dlaczego warto?
Są to znane od dawna składniki. Ceni je wielu konsumentów. Dlaczego warto je stosować? Przeczytaj, a dowiesz się więcej o ich działaniu.

Istnieje ponad 20000 gatunków alg. Żyją one w wodach słodkich, słonych, a także o różnej temperaturze. Poradzą sobie w zimnej i ciepłej wodzie. Występują w każdej strefie geograficznej. Ilość substancji aktywnych zawartych w algach zależy od czystości wód, a także fazy księżyca podczas ich wydobywania. Wśród nich są między innymi: wapń, jod, brom, żelazo, magnez, miedź, cynk, mangan. Jak również witaminy z grupy B, A, C i E.
Działanie alg na skórę jest różnorodne. Między innymi oczyszczają z toksyn, następuje poprawa kolorytu, ujędrniające, można stosować przy trądziku młodzieńczym, redukują aktywność gruczołów łojowych. Działają także na organizm. Redukują ciśnienie, tkankę tłuszczową, wzmacniają ściany naczyń włosowatych.
Występują w wielu kosmetykach do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów. Kremach, balsamach, żelach pod prysznic, pilingach, szamponach, odżywkach, maskach i wielu innych. Wiele osób znajdzie wśród nich coś dla siebie. Zyskasz piękną skórę, włosy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze o charakterze zbyt ogólnym, bez uzasadnienia, zawierające obraźliwe słownictwo będą usuwane.

Artykuł należy traktować informacyjnie. Nie może on zastąpić konsultacji z lekarzem dowolnej specjalizacji.

Nie zastąpi on także samodzielnego wyboru dobrych kosmetyków dostosowanych do cery, włosów, paznokci itp.

Kosmetyk u każdego działa inaczej. Blog służy do zorientowania się jak np wygląda lakier na paznokciach, jak prezentują się odcienie pomadek, cieni do powiek, farb do włosów i wszelkich innych kosmetyków. Ja polecam to, co sprawdziło się u mnie. Ty możesz wybrać inne wersje.