O mnie

Joanna Kwiatek


Piszę od dłuższego czasu i bardzo lubię to zajęcie. Pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiałam w internecie. W 2005 roku założyłam bloga o kosmetyce, który zawierał wiedzę profesjonalną. Było to podczas nauki w szkole policealnej na tym kierunku. Prowadząc blog, współpracowałam z portalami kosmetycznymi. Na ich łamach ukazało się wiele tekstów mojego autorstwa. Udzielałam się także na forach kosmetycznych. W swoich postach skupiałam się na radzeniu użytkowniczkom, jakich kosmetyków używać, jak pielęgnować twarz, ciało, włosy, paznokcie.
Zawsze marzyłam o wydaniu książki. Udało się to zrealizować w 2009 roku. Wtedy został wydany e-book kosmetyczny mojego autorstwa. Dziś nie ma go już w sprzedaży, ale jest to cenne doświadczenie. Dwa moje teksty zostały opublikowane w profesjonalnym piśmie Akademia Paznokcia nr 31, 33.

Nie jest mi obca także współpraca z portalami dla copywriterów, które pomagają zdobyć doświadczenie w pisaniu. Piszę również teksty na sprzedaż. Stale poszerzam wiedzę z zakresu copywritingu, ponieważ bardzo lubię uczyć się nowych rzeczy. Czytam wartościowe blogi, strony i książki. Chętnie napiszę teksty na różne tematy związane z moimi zainteresowaniami.

Rozwijam się także w dziedzinie kosmetyki. Uczestniczę w kongresach, targach, czytam kosmetyczną prasę i książki. 
Interesuję się roślinami. Mam kaktusy i kwiaty i często kupuję nowe kalanchoe. Uwielbiam wiele różnych kwiatów. Mam także blog ze zdjęciami zrobionymi smartfonem. Nazywa się ujęcia różne i istnieje od listopada 2016, a wcześniej publikowałam swoje zdjęcia w mediach społecznościowych.

Moje pozostałe zainteresowania to:


Psychologia i Socjologia – czytałam sporo numerów Magazynu Coaching, Charaktery, a także wiele książek z biblioteki. Nadal czytam artykuły psychologiczne w internecie.

Dom i wnętrze – lubię oglądać programy o wnętrzach, czytać artykuły w sieci, oglądać zdjęcia wnętrz w katalogach, mediach społecznościowych, prasie. Czytam też teksty o budowaniu domów szkieletowych i tradycyjnych, meblach i dekoracjach.

Moda obserwuję wiele blogów modowych. Między innymi: Maffashion, Jemerced, Beauty Fashion Shopping, Fashionelka, CharlizeMystery, MacademianGirl, MilenaBlog, Czytam także książki i artykuły z tej tematyki. Kiedyś oglądałam programy o medycynie estetycznej, modzie. Na przykład „Sablewskiej sposób na modę”, „Łabędziem być”, „Chce być piękna” i wiele innych.
Prowadzę blogi o różnej tematyce. Poniżej linki:ZeszytUrody zawiera artykuły oraz recenzje kosmetyków. To kontynuacja skasowanego bloga joanna-kosmetyka (blog.onet.pl) klik

Czytaniezfiliżankąherbaty zawiera recenzje książek, prasy i trochę tekstów związanych z czytaniem. Założony w 2013, a od 2010 pisałam recenzje książek na swoim profilu w LubimyCzytać.pl. Teraz nadal się tam udzielam. Współpracowałam także z kilkoma wydawnictwami w zakresie recenzji książek. Był to barter i zrezygnowałam z tej formy. klik

Pisaniezfiliżankąherbaty – nie miałam gdzie pisać o wszystkim i w marcu 2018 roku założyłam kolejny blog. Ukazują się moje przemyślenia, teksty o tematyce, która nie pasuje na pozostałe blogi i wesołe historie o Januszu i Grażynie. klikW skrócie:

  1. Autorskie blogi
  2. Pisanie dla portali kosmetycznych
  3. E- book kosmetyczny
  4. Dwa teksty w prasie drukowanej
  5. Portale dla copywriterów

Linki do tekstów przykładowych klik
Prywatnie:

Jestem spod znaku bliźniąt. Nie wierzę we wszystkie opinie w sieci. Szukam wartościowych źródeł informacji. Mam na imię Joanna, a osoby o tym imieniu cechuje ciekawość, mają też wiele zainteresowań, są kreatywne. Lubię słuchać muzyki. Szczególnie gatunki rock i pop. Musi mi się jednak podobać tekst utworu, bo inaczej źle mi się słucha. Najlepiej tych wokalistów, którzy teksty piszą sami, ale nie musi tak być. Jeżdżę na rowerze, spaceruję, piszę, robię zdjęcia, czytam książki, gazety. Moją ulubioną aktorką jest Anita Sokołowska, Maja Ostaszewska, Reese Witherspoon. Z aktorów lubię Brada Pitta i Pawła Małaszyńskiego, Marcina Korcza.


e-mail: joannajoank (@) gmail.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego warto używać pudru do makijażu?

Pędzle do makijażu - jakie posiadam?

Farba Garnier color sensation jedwabisty beżowy superjasny blond nr 113