wtorek, 10 września 2019

Dlaczego nie obchodzą mnie opinie o kosmetykach?
Dlaczego nie obchodzą mnie opinie o kosmetykach?
W dzisiejszych czasach wszyscy czytają recenzje. Kupują na ich podstawie wiele preparatów. Ja tak nie robię. Czemu? Przeczytaj, a może też cię nie będzie interesowało cudze zdanie.

Każdy ma inny rodzaj skóry
Ma to duże znaczenie. Jedna osoba może mieć cerę suchą, a druga z podrażnieniami i też potrzebującą nawilżenia. Każdy potrzebuje kremu nawilżającego. Zarówno do twarzy, jak i balsamu do ciała, którego wiele osób nie stosuje. Gdybym chciała kupić krem do twarzy z czyjegoś polecenia, to musiałabym widzieć na żywo skórę tej osoby. I wiedzieć, czy pali papierosy, uprawia sport, pije wodę mineralną czy energetyki to jej ulubiony napój.
Kolor to kolor
Nie patrzę też na kolor, jaki komuś wyszedł na włosach. Mogę obejrzeć zdjęcia efektów farbowania, ale nie będą one miały wpływu na moją decyzję o kupnie. Ja farbuję włosy na blond od bardzo dawna. Ostatnio używam tylko jednej farby, którą lubię. Jednak zdarzało mi się próbować każdego blondu, jaki znalazłam w drogerii i modelka na opakowaniu miała ładne włosy. Nie polecam takiego sposobu. Niektóre przypadkowe farby do włosów w ogóle nie dawały koloru na moich włosach. Nie było różnicy w odcieniu po farbowaniu. Nawet gdybym zasnęła z farbą na włosach, to też by go nie było.

Szampon dobrze umyje, a suchy zrobi to szybciej
Może i tak, ale podrażni skórę głowy, włosy nie rozczeszą się bez intensywnej maski lub odżywki. Zapach szamponu też jest ważny. Nie może pachnieć zbyt intensywnie. Nie używam suchego szamponu. Kiedyś nawet proponowano mi ten kosmetyk jako gratis do zakupów. Nie chciałam, bo nie spryskałabym tym włosów nawet lalce. One teraz mają lepsze niż dawniej, kiedy ja się nimi bawiłam. Przeważnie długie i ładne, które szkoda psuć suchym szamponem. Widziałam gdzieś w sieci suche szampony dla psów. Gdybym miała psa, to wolałabym go normalnie umyć, a nie czymś takim. Może ktoś to stosuje, skoro to sprzedają.
Lubię zobaczyć zdjęcia podkładów, cieni do powiek, a także przeczytać skład, opis producenta. Recenzje nie są dla mnie ważne. Nie przekona mnie nawet najpopularniejszy influencer. Sama wybieram kosmetyki dla siebie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze o charakterze zbyt ogólnym, bez uzasadnienia, zawierające obraźliwe słownictwo będą usuwane.

Artykuł należy traktować informacyjnie. Nie może on zastąpić konsultacji z lekarzem dowolnej specjalizacji.

Nie zastąpi on także samodzielnego wyboru dobrych kosmetyków dostosowanych do cery, włosów, paznokci itp.

Kosmetyk u każdego działa inaczej. Blog służy do zorientowania się jak np wygląda lakier na paznokciach, jak prezentują się odcienie pomadek, cieni do powiek, farb do włosów i wszelkich innych kosmetyków. Ja polecam to, co sprawdziło się u mnie. Ty możesz wybrać inne wersje.