Pielęgnacja jamy ustnej


Pielęgnacja jamy ustnej

Ważna nie tylko ze względu na czystość zębów i ogólną higienę. Dzięki dbaniu o jamę ustną rzadziej cierpimy gdy musimy iść do Stomatologa leczyć kolejny ubytek.

Proponuję stosować pasty, płyny, szczoteczkę elektryczną, gumy do żucia bez cukru, a także zdrowo się odżywiać.
Pasty – najlepiej sprawdzać ich skład, porównać z innymi w podobnej cenie. Polecam zainwestować w dobry preparat. Wybór pasty jest najważniejszy, bez odpowiedniej nie pomoże nawet najlepsza i najdroższa szczoteczka.
Szczoteczka – polecam elektryczną. Wiele argumentów przemawia na jej korzyść. Jednym z nich jest to, że czyścimy każdy ząb osobno. Dodatkowo wykonujemy to dużo szybciej niż jesteśmy w stanie zrobić to wersją manualną. Kolejny powód to wymienne końcówki, które można kupować dopóki szczoteczka się nie zepsuje. Jednak nawet wtedy mogą one pasować do innego modelu. Natomiast manualne szczoteczki nie mają takiej możliwości i trzeba je wyrzucać.
Zdrowe odżywianie – zaleca się między innymi ograniczenie cukru, który występuje nie tylko w cukierkach ,czekoladach, czy innych słodyczach. Niestety dodawany jest także do żywności. Można go zobaczyć pod nazwą: syrop glukozowo -fruktozowy, fruktoza, glukoza.
Gumy do żucia bez cukru – zalecane gdy nie mamy możliwości umycia zębów pastą lub popłukania płynem do płukania jamy ustnej. Tu również trzeba zwracać uwagę na składniki.

Płyny – dzięki nim uzyskamy świeży oddech. Nie zastąpią mycia, ale są lepsze niż ich brak. Wybór płynu według mnie nie jest aż tak ważny jak pasty. Warto kupić taki, który będzie miał dla nas odpowiedni zapach, smak. Ja wybieram takie, które są w okazyjnej cenie. 

Polecam następujące:

Pasty BlanX, Biorepair (recenzje są na blogu)
Płyny: Ziaja, Colgate, Sensodyne, Aquafresh itp.
warto skorzystać jak jest promocja płyn i pasta w jednej cenieKomentarze

Prześlij komentarz

Komentarze o charakterze zbyt ogólnym, bez uzasadnienia, zawierające obraźliwe słownictwo będą usuwane.

Artykuł należy traktować informacyjnie. Nie może on zastąpić konsultacji z lekarzem dowolnej specjalizacji.

Nie zastąpi on także samodzielnego wyboru dobrych kosmetyków dostosowanych do cery, włosów, paznokci itp.

Kosmetyk u każdego działa inaczej. Blog służy do zorientowania się jak np wygląda lakier na paznokciach, jak prezentują się odcienie pomadek, cieni do powiek, farb do włosów i wszelkich innych kosmetyków. Ja polecam to co sprawdziło się u mnie. Ty możesz wybrać inne wersje.Popularne posty z tego bloga

Podsumowanie 2017 - spis wpisów

Krem do twarzy Bielenda nawilżający z algami morskimi 40+

Żel do mycia twarzy Mariza z aloesem