Jakie pędzle do makijażu wybrać?Jakie pędzle do makijażu wybrać?

Na rynku występuje sporo rodzajów pędzli do makijażu. Jak się w tym rozeznać? Które kupić do domowego użytku? Przeczytaj więcej.

Wizażyści posiadają więcej tego typu akcesoriów. Używają ich podczas sesji zdjęciowych, malowania swoich klientek itp. Dla większości kobiet robiących makijaż tylko na swojej twarzy wystarczy część tego typu produktów.
Pędzel lub gąbka do podkładu – ja próbowałam nakładać podkład pędzlem, ale efekt był taki, że miałam go za dużo na twarzy. Gąbeczki jeszcze nie stosowałam. Jednak myślę, że jest spore grono osób, które preferuje gąbkę lub pędzel. Dobry będzie średniej wielkości. Kosmetyk ten można także nakładać palcami, oczywiście czystymi, ale tego chyba nie trzeba nikomu przypominać. Dzięki temu nałożymy odpowiednią ilość.
Pędzel do pudru i/lub różu – najlepszy do tego będzie w miarę duży pędzel, zależy jaki ktoś lubi. Wersja przeznaczona do różu jest mniejsza i moim zdaniem lepiej się nim nakłada puder.
Pędzelki do brwi – mogą służyć do nakładania na brwi cieni. Kontur natomiast można rysować kredką. Odpowiedni będzie mały, skośny pędzelek.
Pędzle do cieni – każdy wybierze taką wielkość jaką będzie preferować. Ja stosuję dwa – mniejszy i większy. Czasami dwustronne dołączane są do paletek z cieniami. Nie zawsze jednak ich jakość jest dobra. Polecam kupić osobno.
Pozostałe czyli do korektora, szminki, eyelinera najlepiej wybrać skośne, małe. Dzięki temu łatwiej będą się nam rozprowadzać wymienione kosmetyki.
Zalotka do rzęs – nie próbowałam tego produktu. Jeśli ktoś lubi to widziałam w filmikach z makijażami, że rzęsy wyglądają lepiej.


Najlepiej żeby pędzle były miękkie, także po umyciu, dostosowane do naszych potrzeb, bo każdy ma inne. Jakie wybieracie?


Ja stosuję:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podsumowanie 2017 - spis wpisów

Krem do twarzy Bielenda nawilżający z algami morskimi 40+

Żel do mycia twarzy Mariza z aloesem