Jak wybrać dobry kosmetyk?
Jak wybrać dobry kosmetyk?

Wybór kosmetyku to nie łatwe zadanie. Trudno się zdecydować co kupić stojąc przed drogeryjną półką albo przeglądając sklepy online. Warto znać kilka zasad o których w dalszej części artykułu.

Należy patrzeć nie tylko na ładne opakowanie, pięknie napisany opis producenta, równie cudowny zapach i świetną reklamę z ulubioną gwiazdą. Na pierwszym miejscu listy kryteriów powinien znajdować się skład i działanie poszczególnych substancji. Im wyżej na liście jest nasz ulubiony składnik główny tym skuteczniejszy będzie preparat. Zapach bardziej intensywny, a nawet opakowanie wyda nam się ładniejsze. Ważne, że w środku mamy dobry krem, balsam, maseczkę, piling i inne. Dzięki temu zredukujemy zmarszczki, wypryski, ujędrnimy, nawilżymy skórę. Bierzmy również pod uwagę konsystencję, wchłanianie, określone działanie. Możemy się o tym przekonać mając próbki, które są bardzo pomocne.
Dzięki nim sprawdzimy: zapach, konsystencję, czy nie mamy uczulenia, czy podkład dobrze kryje, nie tworzy zacieków, czy ma odpowiedni odcień, czy krem nawilża, jak się wchłania balsam, czy rzeczywiście jest brązujący itp.
Nie zawsze są dostępne, ale można zamówić, otrzymać gratis. Warto nawet kupić jakiś magazyn dla próbki droższego preparatu. Wiele zyskamy kupując to co mamy ochotę wypróbować na licznych promocjach, gdzie kosmetyki są czasami o połowę tańsze bo np. zmieniają opakowanie, grafikę, albo niestety wycofywane lub po prostu jest okazja cenowa.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podsumowanie 2017 - spis wpisów

Krem do twarzy Bielenda nawilżający z algami morskimi 40+

Żel do mycia twarzy Mariza z aloesem